Start

Stacja okolicznościowa SN100BM

W dniach od 1 do 31 lipca 2012 r. z terenu wsi Miejsce Piastowe będzie pracować stacja okolicznościowa SN1ØØBM. Jej aktywacja ma na celu upamiętnić obchodzony przez Zgromadzenia Św. Michała Archanioła w Polsce oraz innych państwach świata tzw. Rok Markiewiczowski.

W dniu 29 stycznia bieżącego roku  przypada setna rocznica śmierci bł. ks. Bronisława Markiewicza. Ten wybitny kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży oraz publicysta, żył na przełomie XIX i XX w. tj. w latach 1842 – 1912. Działał na terenie dawnej Galicji oraz we Włoszech, gdzie zapoznał się z metodą wychowawczą św. Jana Bosco – założyciela księży salezjanów.

Od marca 1892 r. do stycznia 1912 r. żył i pracował w Miejscu Piastowym koło Krosna n/ Wisłokiem. Założył tam zakłady wychowawcze, wydawnictwo  oraz drukarnię.

W dniu 19  czerwca 2005 r. został ogłoszony błogosławionym przez legata papieskiego ks. kard. Józefa Glempa - prymasa Polski.

Organizatorem stacji jest Rodzinny Klub Krótkofalowców SP8YWK z siedzibą w Miejscu Piastowym.

Karty QSL proszę kierować na biuro OT 05.

w imieniu członków klubu zapraszam do łączności:

Krzysztof: SQ8GBE
kierownik stacji


Wznowienie pracy echolinku na SR8JS

     Na przemienniku SR8JS (438.800-) ponownie słychać głos echolinku. Przez pewien okres był on niesłyszalny, gdyż wymagał z jednej strony poprawienia konfiguracji oprogramowania, ale i zmian u naszego dostawcy internetu. Koledzy z klubu SP8KJX w Jaśle zapraszają do spotkań na w/w przemienniku w paśmie 70cm.

 

Z Jasła łączą się z całym światem

Zapraszamy do przeczytania krótkiego reportażu o naszym Jasielskim Klubie SP8KJX, który jest umieszczony na stronie jaslo4u.pl -->>

Pogodynka w Jaśle

Jasielska pogodynka nadaje komunikat na 9 kanale CB

Od kilu dni jasielska automatyczna stacja pogodowa SR0WX nadaje  komunikat na 9 kanale CB Radio.
Podstawowa częstotliwość tego systemu to 144,950MHz.
Informacje nadawane są co kwadrans. Pierwszy komunikat jest w paśmie 2m z podaniem znaku stacji SP8KJX a po nim nadawany

Czytaj więcej: Pogodynka w Jaśle