HF10GZB Górskie Zawody Balonowe

        W dniach 29 IV - 3 V 2009 w Krośnie odbyły się XXV Międzynarodowe Balonowe Mistrzostwa Polski oraz X Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. Z tej to okazji nasz oddział podkarpacki PZK pracował spod znaku okolicznościowego HF10GZB.
Dyplom HF10GZB

Karta QSL HF10GZB

Poniżej kilka fotografii.

HF10GZB HF10GZB

HF10GZB HF10GZB

HF10GZB HF10GZB

HF10GZB HF10GZB

HF10GZB HF10GZB

Dyplomy - Awards

Poniżej przedstawiamy listę dyplomów jakie można zdobywać (czy też  można było zdobyć) a związanych z naszym oddziałem.

Dyplom Bieszczady

Dyplom LKK

650 Lecie Miejsca Piastowego - I i II edycja

650 lat Miejsca Piastowego

W okresie od 14 do 29 czerwca 2008 roku możemy uzyskać dyplom wydawany z okazji 650 lat istnienia miejscowości Miejsce Piastowe (niedaleko Krosna).
Wszystkich serdecznie zapraszamy do łączności.

Regulamin - wersja polska , English 

Dyplom 650 lat Miejsca Piastowego 

650 lat Miejsca Piastowego II

Serdecznie zapraszamy do zdobycia dyplomu z okazji 650 lat istnienia miejscowości Miejsce Piastowe.

Poniżej zamieszczamy regulamin .

 

Dyplom „650 lat Miejsca Piastowego”

(regulamin II edycji)

 

Wydawcą Dyplomu jest Komitet Organizacyjny Obchodów 650-lecia Miejsca Piastowego oraz Rodzinny Klub Krótkofalowców SP8YWK. Dyplom jest wydawany dla uczczenia Jubileuszu 650-lecia założenia wsi Miejsce Piastowe, umiejscowionej na trasie Rzeszów-Barwinek-Słowacja i Krosno-Sanok-Bieszczady *.

 

Warunki uzyskania Dyplomu:

Przeprowadzenie łączności lub nasłuchów na łączną ilość punktów:

pasma KF: 8 pkt       pasma UKF: 4 pkt

Zalicza się łączności przeprowadzone ze stacjami okolicznościowymi: SNØBM, SNØNF, SNØSP, SN65ØMP, 3ZØBMB, 3ZØPJP, które pracowały z terenu Miejsca Piastowego w okresie 01.01.2002 – 31.12.2008 oraz ze stacjami: SQ8GBD/8, SQ8GBE, SQ8IJN/8, SQ8UW i SP8YWK w tym samym okresie czasu.

QSO ze stacją okolicznościową daje 2 punkty, a z pozostałymi 1 pkt. Łączność można powtórzyć z tą samą stacją na innym paśmie co daje kolejny(e) punkty. (podobnie naliczacie sobie punkty za QSO już przeprowadzone w latach poprzednich).

W paśmie UKF dopuszcza się łączności przez przemienniki naziemne.

 

 

Zgłoszenia (wyciąg z logu) należy przesłać na adres Award Managera:

Krzysztof Więch SQ8GBE
skrzynka poczt. 7
38-430 Miejsce Piastowe

z dopiskiem na kopercie „ Dyplom 650 lat Miejsca Piastowego”.

Koszt dyplomu 4 znaczki po 1.45 zł.

 

Serdecznie zapraszam wszystkich krótkofalowców do zdobycia w/w dyplomu. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

*Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1358 r., gdy król Kazimierz Wielki nadał miejscowości „Miestce” akt lokacyjny według prawa niemieckiego (wieś – Peisteten) i wójtostwo w Rogach Piotrowi z Kołaczyc. W latach 1474-1475 miał miejsce najazd wojsk węgierskich, w czerwcu 1624 r. przeszły przez Miejsce hordy tatarskie. W czasie najazdu Rakoczego w 1657 r. została spalona plebania i część wsi. W latach 1768-1772 przy dworze Trzecieskich toczono obronne walki przeciw zaborcom. W dniu 6 kwietnia 1769 r. na polach między Miejscem a Rogami miała miejsce bitwa konfederatów barskich z wojskami rosyjskimi, w której został ranny gen. Kazimierz Pułaski. W roku 1997 Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła odwiedził Jan Paweł II. Miejscowość znana jest głównie z Sanktuarium Św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza.

Nazwa wsi „Meszcze” na przestrzeni wieków uległa zmianie. Za Jagiellonów zmieniła się na „Meszcze”, a od rozbiorów „Miejsce”. Przymiotnik „Piastowe” otrzymało Miejsce w 1895 roku. Jest to synonim wyrazów wychowanie-piastowanie. Tu bowiem w 1892 r., ks. Bronisław Markiewicz założył zakład wychowawczy i szkołę dla sierot prowadzone przez Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła.

Miejsce Piastowe graniczy z Iwoniczem, Rogami, Wrocanką, Głowienką, Łężanami i Targowiskami. Powierzchnia wynosi 371 ha.

Więcej artykułów…

  1. Dyplom LKK
  2. Dyplom Bieszczady